Ağustos 14, 2016

Kendinden Etkilenen İnsan Topluluğu

Kendinden Etkilenen İnsan Topluluğu

Birkaç güzel insanın destekleriyle yayınlara devam ediyorum. Onlar olmasa da yazacağım tabii ki ama şimdi daha tutkuluyum.

Kendinden etkilenen insan topluluğu; ımm başlık biraz karışık. Artık günümüz o kadar vahim bir durumda ki insanlar kendinden etkileniyor. Bizim buralarda "Kendini bir bok sanıyor." Derler fakat felsefik düşünmek gerek; konuya bodoslama dalmayalım. Aman dikkat dibini bilmediğimiz denize dalarsak boğuluruz.

Kendinden etkilenen derken, kendini kendi gözünde o kadar bencilleştirmiş ki; etrafta kendinden başka etkilenecek birşey bulamıyor ve kendine sığınmak zorunda kalıyor. Bir nevi ruh hastalığı. Ama tıpta yok onu söyleyeyim. Yoksa şimdiye kadar hepimizi "Bu deli!" Diye içeri tıkmışlardı. Ucuz kurtulduk oh be.

Aslında ben günlük hayatta aklınızdan bir anlığına geçirdiğiniz o iç sesleri burada yazıya döküyorum. O yüzden biraz farklı cümleler ortaya çıkabiliyor. Ama iyi oluyor be kafa dağıtıyoruz şurada. İki dakika okuyuverin sanki ne olacak. Yorum yapın kurban olayım.

Dur dağıldık yine, mesela yolda yürüyorum adam o kadar kabarmış ki, o kadar kendini bir sıfata uydurmuş ki, o kadar kendinden başka her şeye benzemiş ki; kolları kaldırıma sığmıyor. "Bakın ben buradayım." Diye bağırmak istiyor aslında ama kimse öyle bir şey yapmadığı için yapamıyor. O kadar da yenilikçi abisi.

Artık kendisini övmekten karşıdakinin kim olduğunu unutan var bak yemin ediyorum. Sorsan "Sen kimsin aga?" Diye. Bitmek bilmeyen en'li cümlelerle karşılaşırsınız. Misal "En zekiniz benim." Vah canım vah. İnsanlar gerçekten çok yozlaşmış. Birilerinin iyiliğini düşünmeyi bırakın, birilerini bile düşünmüyorlar. Hastalık ama belge yok.

Kendini anlata anlata bitiremeyen insanlardan hemen uzaklaşın. Pezevenk sanıyor ki kendisi gökte biz mezarda. Lan aynı çayı içip aynı tuvalette sıçıyoruz. Seni farklı kılan ne? iPhone'nun vardı değil mi senin ya? Kır düğünü yapalım bence ne diyorsun? Ahaaha. Şaka bir yana biraz kendinizi bi bırakın aga salın bir kendinizi, omuzları bi silkeleyin kendinize gelin. Aynı toprağa gireceğiz yani seninki gökten inmeyecek.

Yine sinirlendim görüyor musun? Bak mesela, kendinden etkilenen, kendini bir ortamda övmekten bitiremeyen insanların hem kendileri hem de sözleri sahtedir. Anlattıkları şeyin %70'i yalandır. Belki de kendinden etkilenmiyor da söylediği yalanları biz kerizlere yedirebilme yeteneğinden etkileniyordur? Olamaz mı? Olur vallaha bence.

Saçma bir yazı oldu, başta sizi uyardım ama yine ben konuya bodoslama daldım. Sonunda da boğuldum. Gidiyorum ben ya moralim bozuldu. Hadi eyvallah.
Samet Tutal
Samet Tutal

Blogda fazlaca profesyonelim, hayatta bayâ acemiyim ve kendimle oldukça barışığım. Her şeyi eleştiren ve eleştirilmeye de açık bir insanım.

2 yorum:

  1. Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol demiş Mevlana . Herkes farklı şeylerden etkilenmesi sonrası asıl benliklerinin unutuyor , ne olduğunu değil olmak istediği surete bürünüyor. Her gün defalarca baktığı aynada sadece kendini görüyor kişilikten bi yoksun şekilde hayatına devam ediyor tanıdığım bir çok insan maalesef bu anlattığın durumdan muzdarip. Güzel bi araştırma okuyan insan için güzel bi anı yer etmesi temennisiyle eline sağlık :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Asıl sizin elinize sağlık ne güzel bir yorum bu :) Dilediğinizgibi yazmışsınız valla helal olsun. Teşekkür ederim yorumunuz için.

      Sil