Ağustos 20, 2016

En Büyük Kusur; Kusursuzluktur.

En Büyük Kusur; Kusursuzluktur.

Selam dostlarım, umarım hepiniz mutlu ve huzurlu bir gün geçiriyorsunuzdur. Haberlere bakıp "Ah ulan ah ne olacak bu memleketin hali." Diyenlerde mutluymuş gibi gözüksün lütfen. Sonuçta burası mutluluk kervanı. Şaka yaptım la, hepiniz mutsuzsunuz biliyorum.

Bugün başlıkta da anlaşılacağı gibi, aramızdaki en büyük kusuru sizlere sunuyorum. KUSURSUZLUK.

Size güzel bir soru, hepimiz güzele şans vermiyor muyuz? Kim inci gibi dişleri olanla yamuk dişleri olanı kıyaslar ki? Hemen bir sıralama yaparız. Halbuki; dişleri yamuk olanın gönlü dosdoğru, inci gibi dişleri olanın kalbi ise kapkara. Kim bilebilir ki? Ya da ben yanılıyorum. İkisi de berbat insanlar. Veyahut da ikisi de harikulade. Benim anlatmak istediğim; birini birinden üstün tutma durumu.

Youtube'da çok anlamlı bir sosyal deney görmüştüm ve sizin de buraya tıklayarak izlemenizi istiyorum. Gerçekten çok zekice bir deney. Yani benim buradan çıkardığım sonuç, "Kravat takarsan istediğini yaptırabilirsin." Oluyor yani. İnsanın giydiği kıyafetle, gördüğü muamele neden paralel? Çok merak ediyorum bu sorunun cevabını. Bir bez parçasıyla insanı kıyaslamak çok büyük bir insani çöküş demektir.

Hepimizin kusuru, kusursuzluk aramak ya da kusursuz olmak. Sabah uyandığında sadece 5 dakika kahvaltı yapıyorsun ama 1 saatini makyaja harcıyorsun. Niye dersen "Bir baktıklarında bir daha dönüp bakmaları gerek." Der bak sana yemin ediyorum. Kıyafet sorununa girmiyorum bile. Çünkü roman yazmıyorum, bu sadece bir deneme yazısı. Her neyse.

Dışarı çıktığı andan itibaren insanların dış görünüşüne bakarak sürekli eleştiri de bulunan ve kendini unutan insanlar, insanlarımız. Lan sen kendin olamıyorsun millet niye senin istediğin gibi biri olsun? Yoksun sen yoksun, gördüğü her yeniliği uygulamaktan kendini alıkoyamayan bir yobazsın. Kendini tepeye, insanları yerin dibine sokmaya çalışan bir hayalperestsin. Dışarıya adım attığım an insanlar sanki bana "Bak ben buradayım. Bak bak buradayım. Baksana lann!" Diyormuş gibi geliyor. İnek yavrusu yutmuş kobra yılanı gibi giyersen ya da paçanı diz kapaklarına kadar katlarsan tabii ki dönüp bakarlar geri zekalı. Güzel olduğun için bakmazlar yanlış anlama. Anladın işte.

Bak vallahi en sevdiğim de ne biliyor musun? Gençliğini 70'ler zamanında yaşayan, çoktan emekli olmuş, tüm gün park önündeki banklarda tek ayakkabı çıkmış bir şekilde oturan ve yoldan geçen gençlerin haline üzülen amcalar. Onların zamanında kızla göz göze gelmek bile utanç vericiydi. Şimdi ise göt göte gidenlerle karşı karşıyayız.

Kusursuzluk kervanına beni de kattınız ya helal olsun. Kusursuz olmaya çalıştığı için en büyük kusuru işleyen sizleri eleştirerek en büyük kusuru ben işlemiş oldum. Allah' da benim belamı versin ne diyeyim. Şu altta verdiğim videoyu da kesin izleyin yoksa çok şey kaçırırsınız. Canım sıkıldı ya ben kaçtım.

 Doll Face
Samet Tutal
Samet Tutal

Blogda fazlaca profesyonelim, hayatta bayâ acemiyim ve kendimle oldukça barışığım. Her şeyi eleştiren ve eleştirilmeye de açık bir insanım.

2 yorum:

  1. Bi filimden hatırlıyorum kusur aramak istersen tüm aynalar senin diyordu bence doğru söylüyor kısmen. Bir insanın ne olduğu senin bakış açınla şekil değidir . Mevlana kusur üzerinde çok güzel noktalara değinmiş : Kusur bulmak için bakma birine , bulmak için bakarsan bulursun . Kusuru örtmeyi marifet bil , işte o zaman kusursuz olursun neye nasıl bakarsan o sana aynı bakar . Videoların ilki insanlığın modernleşme köleliği adı altında acı ,merhamet insanlıktan bi yoksun duruma girip bu olay dahada boka saracak gibime geliyor. Eline sağlık konuyu güzel düşlemişsin iyi çalışmalar kardeşim :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yorumunu çok beğendim gerçekten. Eyvallah, güzel yazmışsın :)

      Sil