Mayıs 07, 2016

Yolumuz Uzun - İslami Rap


İnternet'te gezinirken önüme "İslami Rap" falan diye videolar geldi. Önyargılı davranmadım ve dinledim. 3 Tane falan buldum ve aralarında en iyisi "Yolumuz Uzun" parçasıydı.

Rap benim hayatımda çok yer kaplıyor. Sagopa Kajmer hayranıyım ve bu müziği dinlemekten mutluluk duyuyorum. "İslami Rap" olayı beni şaşırttı ve çok mutlu etti.

Bir de böyle güzel bir şarkıyı "Çay House"'un yaptığını görünce daha da mutlu oldum. Sözler Köşkü olsun, Çınaraltı olsun, Çay House olsun; hepsi çok başarılı Youtube kanalları. Onlar iyi ki varlar. Birçok genci (bende dahil olmak üzere) aydınlığa kavuşturdular. Allah'ı (c.c) anlattılar.

Müziğin işine İslamı katınca önyargılı insanlarda çıkmadı değil. Onlara şöyle söyleyeyim; sizi ölüme götüren, insana olan duyguları hadsafhaya çıkartan, tahrik eden, hayatı unutturan ve birçok bilinçaltı duyguları size işleyen müzikleri dinlememelisiniz. Ama, Allah'ı sevdiren müzikten zarar gelmez be kardeşim emin ol.

Çay House'a sesleniyorum lütfen daha çok bu tarzlarda müzikler yapın çok beğendim. Allah yolunuzu açık etsin, Hak davanızı hakkıyla yerine getirsin.

TEA'M - Yolumuz Uzun (Official Video)
Samet Tutal
Samet Tutal

Blogda fazlaca profesyonelim, hayatta bayâ acemiyim ve kendimle oldukça barışığım. Her şeyi eleştiren ve eleştirilmeye de açık bir insanım.

1 yorum: